AÇEV

AÇEV

İyi bir geleceği hazırlamaya erken çocukluk çağında başlıyor ve güvenilir yarınlar için çalışıyoruz. Erken yaş dönemi çocuğun en hızlı geliştiği ve öğrendiği bir dönem. Bu nedenle biz de AÇEV olarak her çocuğu erken yaşlardan başlayarak potansiyelinin en üst seviyesine erişmesi için eğitim yoluyla desteklemeyi hedefliyoruz. 1993 yılında kuruluşumuzdan bu yana, ihtiyaç sahibi çocuklara ve ailelerine yönelik tüm eğitimlerimizi iyi ve sağlıklı bir “erken çocukluk dönemi” geçirilmesi, daha gelişmiş bir toplum yaratılması ve eğitimde fırsat eşitliği sağlanması amacıyla gerçekleştiriyoruz.

“Sen Benim Babamsın” kampanyasında “Babalığın önemi ve babaların çocuğun hayatındaki ve aile içindeki rolü” konusunda bilinçlendirme yapmak amaçlanıyor. Kampanya ile ayrıca erkeklerin demokratik, sorumlu ve şiddetsiz babalar olmalarını teşvik etmek, babayı çocukla ilgili sorumluluk alma konusunda teşvik etmek ve bu yolla toplumsal cinsiyet eşitliğini desteklemek hedefleniyor.

AÇEV, Türkiye Vodafone Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile yürütülen “Geleceğe İlk Adım” Projesi çocuklarımıza hayata eşit fırsatla başlayabilmeleri için kaliteli bir okul öncesi eğitim olanağı sunuyor. İyi bir okul öncesi eğitimin etkileri uzun vadeli oluyor ve bireylerin tüm yaşamları boyunca devam ediyor. Özellikle çeşitli nedenlerle çevresi tarafından yeterince desteklenememiş ve risk altında bulunan çocuklara “Geleceğe İlk Adım” Projesi ile ulaşılarak yaşamlarında uzun süreli olumlu değişiklikler sağlanması amaçlanıyor.

Gönüllüler motivasyonu yüksek insanlardır. Daha iyisini yapmak ister, işinin önemine inanır, öğrenmekten ve öğretmekten zevk duyar. Kendisi ile yarışır. Zorlukları gücünü denemek için fırsat olarak görür. Başarılı olmanın yolunun istemekten geçtiğini ve özsaygıda saklı olduğunu bilir. Bu sorumluluğu taşıması, kişinin kendisine ve topluma olan saygısının da bir yansımasıdır. STK’ların varoluşunun kaynağı gönüllülerdir. Biz gönüllüler çeşitli projelerle hepimize kucak açan, ekip çalışması ile motivasyonumuzu artıran, karşılıksız vermenin hazzıyla gönüllü olmamıza bir anlam yükleyen AÇEV ile çalışmanın gururunu taşıyoruz