Bana Göz Kulak Ol

Bana Göz Kulak Ol

BİZ KİMİZ

Özge Özder, Aslı Tandoğan, Ayça Varlıer öncülüğünde kurulmuş, yönetim kadrosu, gönüllü destekçileri ve üyelerinin büyük çoğunluğu sanatçılardan oluşan, sahipsiz hayvanlara ve hayvan haklarına yönelik medyada farkındalık oluşturmak esası ile yola çıkmış “duyarlı yaşam” savunucusu gönüllü bir ekibiz.

instagram
twitter

Asil kadromuz alttaki gibidir.

Başkan: ÖZGE ÖZDER
Başkan Yardımcısı: ASLI TANDOĞAN
Kurucu Üye: AYÇA VARLIER
Kurucu Üye: ZEYNEP BERKİŞ KOŞAR
Kurucu Üye: GÜNFER GÜNAYDIN
Kurucu Üye: BARIŞ MANİSA
Kurucu Üye: KUNTER MANİSA
Avukat: AYDIN KURBAN
Mali Müşavir: ADEM AYVERDİ
Basın Danışmanı: GÜNFER GÜNAYDIN
İletişim: DUYGU GÜRLER

DESTEKÇİ VE ÜYE SANATÇILARIMIZ:

ALİCAN YÜCESOY, ASLI ENVER, ASLI TANDOĞAN, AYÇA VARLIER, BEGÜM BİRGÖREN, BELÇİM BİLGİN, BENNU YILDIRIMLAR, BERRAK TÜZÜNATAÇ, BESTE BEREKET, BİNNUR KAYA, BİRCE AKALAY, BİRKAN SOKULLU, BURAK YAMANTÜRK, BÜLENT ŞAKRAK, CEYDA DÜVENCİ, ÇİĞDEM ERKEN, DEMET EVGAR, EMRE KARAYEL, EZGİ MOLA, GÖZDE KANSU, HASİBE EREN, HATİCE ŞENDİL, İPEK KARAPINAR, KENAN ECE, LALE CANGAL, LEVENT ÜZÜMCÜ, MEHTAP BAYRİ, MELİS BİRKAN, MERT FIRAT, MERT YAVUZCAN, MERVE OFLAZ, MURAT HAN, NİLGÜN KASAPBAŞOĞLU, ÖZGE ÖZDER, ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ, ÖZGÜN, ÖZGÜR ÇEVİK, ÖZLEM TOKASLAN, ÖZNUR SERÇELER, PAMELA, SARP LEVENTOĞLU, SELİM BAYRAKTAR, SELEN UÇER, SELİN DEMİRATAR, SELİN İŞCAN, SELİN ŞEKERCİ, SELMA ERGEÇ, SERKAN ALTUNORAK, SEVİNÇ ERBULAK, ŞEBNEM BOZOKLU, YASEMİN ALLEN, YEŞİM GÜL.

AMACIMIZ

  •  Sokak hayvanları, barınak hayvanları, pet shop hayvanları, deney hayvanları, yük hayvanları, kürk hayvanları , sirk ve gösteri amaçlı kullanılan hayvanlar gibi insanların esaret ve zulüm altında bıraktıkları tüm hayvanların haklarını savunmak, korumak ve yapılan haksızlıkların geniş kitlelere duyurulmasını sağlayarak toplumda farkındalık yaratmak.
  • Ne yazık ki toplumda sıkça yaşadığımız işkence, tecavüz, ve hayvanlara yöneltilen her türlü zulmün karşısında durmak, hayvan haklarının hem yasalar hem de toplum vicdanı önünde çiğnenmesine karşı, hayvan hakları protestolarına yön vermek, destek olmak ve konunun gündeme gelmesine medya desteği sağlamak.
  • Hayvan haklarını içtenlikle ve hiçbir çıkar gözetmeden savunan tüm hayvan sever grupların ve sosyal toplum kuruluşlarının topluma duyurulması ve büyümesine hiçbir çıkar gözetmeden destek olmak ve topluma, özellikle de çocuklara ”bilinçli bir hayvan sever nasıl olunur” örnek oluşturmak.
  • En çok çocukların ilgi gösterdiği yunus parkları, sirkler, hayvanat bahçeleri gibi yerler yerine, çocukların hayvanları doğal ortamlarında, kendi mahallelerinde ya da barınaklar aracılığıyla sevip sahiplenmesini sağlamak ve hayvanlar üzerinden para kazanan şov amaçlı merkezlerin iç yüzünü anlatmak, bilgilendirmek ve bu tip gösterilerin çocuklar ve aileleri tarafından talep edilir olmasını engellemek.
  • Toplum tarafından sevilen ve örnek alınan üye sanatçılarımızın çocuklarla buluşmalarını sağlamak, bu buluşmalarda sanatın ve sanatçının pozitif gücünden de destek alarak hayvan sever ve duyarlı bir nesil yetişmesine vesile olmak.
  • Çeşitli etkinliklerle bağış toplamak, gelecek olan (maddi manevi) tüm yardımlarla sahipsiz, hasta, terk edilmiş, işkence mağduru hayvanlara yönelik medyada farkındalık projeleri geliştirmek ve sahipsiz hayvanlara yiyecek, barınak, veteriner hizmeti, sahip bulma konularında yardımcı olmak.
  • Yapılacak olan tüm çalışmaların esas amacı; medyanın dikkatle takip ettiği üye sanatçılarımızın, hayvanlara duyarlı davranışlarıyla ve içinde yer alacakları medyaya yönelik farkındalık kampanyalarıyla toplumda farkındalık yaratması, örnek teşkil etmesi, tepki çekmek istenilen konuyu eşzamanlı dile getirerek medyada gündem oluşturmasıdır.Toplumda, özellikle de çocukların dünyasında sanatın da gücünden faydalanarak “DUYARLI YAŞAM” a katkı sağlamak en büyük dileğimizdir.
  • BGKO DERNEK tamamen gönüllülük esasıyla hareket eder.

NASIL BAŞLADIK?

Özellikle yunus parkları ve sirkler ile ilgili televizyonda (ana haber bültenleri,günlük talk show programları ve sabah programlarında) yapılan ve bitmek tükenmek bilmeyen reklam kampanyalarına karşı kişisel tepki duymamız itici gücümüz oldu.

Medyanın gücünü bu korkunç sektörün (hayvanların esareti üzerinden kazanç sağlayan yunus parkları ve sirklerin) reklamını yapmaya yönelik kullanan programcılara inat biz, medyada farkedilir ve tanınır olmamızın gücünü aksi yönde kullanmaya ve duyarlı tüm sanatçılarla güçlerimizi birleştirdiğimiz bir platform yaratmaya karar verdik. “Bana Göz Kulak Ol” Özge Özder, Ayça Varlıer ve Aslı Tandoğan’ın aktivist yaklaşımlarını birleştiren bir sosyal sorumluluk projesi olarak başladı ve ilk medya desteğini “Yunuslara Özgürlük Platformu”na verdi.

Yunus Parklarına medya desteği ile tepki çekmemiz ve ilk projemiz olan; Kaş Yunus Parkı’nın kapatılmasına yönelik “50 sanatçıdan ıslak imza” kampanyasının hedefine ulaşan bir kampanya olması bizi daha da yüreklendirdi ve medyada farkındalık yaratmak konusunda başarılı olabileceğimizi bize ispatladı.

Özverili ve titiz çalışma sürecinden sonra “Bana Göz Kulak Ol” sadece bir sosyal sorumluluk projesi olmaktan çıktı ve tüm duyarlı sanatçıları, çocukları, sanatı ve hayvanları biraraya getirmeyi hedefleyen “Bana Göz Kulak Ol Duyarlı Yaşam Derneği” adı ile hayata geçti.

BAĞIŞLARINIZ İÇİN:
Garanti Bankası
BANA GÖZ KULAK OL DUYARLI YAŞAM DERNEĞİ
Şube Kodu: 401
Hesap No: 6294627
IBAN: TR 90 0006 2000 4010 0006 2946 27